Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Городецька Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Городецька Г. І. 
Україна крізь призму світової міграції / Г. І. Городецька // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2007. - Т. 70. - С. 60-65. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що проблема міграції стає однією з ключових у світі. Дедалі частіше перед світовою громадськістю постає питання: що несе міграція - виклики чи проблеми? Висвітлено окремі проблеми, спричинені міграцією, особливо трудовою. Адже будучи транзитною і приймаючою країною, Україна дедалі більше стикається з новими явищами, такими, наприклад, як торгівля людьми. А кожен 5-й українець, шукаючи кращого життя за кордоном, навіть і не підозрює, що може стати товаром на ринку торгівлі людьми. Відображено бачення українців того, як впливає трудова міграція на наше суспільство.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7 + С73(0)-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Городецька Г. І. 
Українські мігранти в Іспанії: оселення чи повернення? / Г. І. Городецька // Укр. соціум. - 2013. - № 2. - С. 25-40. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто побудники і наслідки перебування українських мігрантів в Іспанії. Чи збираються вони повертатися в Україну? А чи планують розбудовувати своє життя в Іспанії? Крізь призму таких факторів, як зайнятість на ринку праці в Іспанії, присутність/відсутність сім'ї в новій країні, ситуація в Україні та доступ до різного роду соціальних послуг, запропонованих країною імміграції, показано вибір українцями-мігрантами свого майбутнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4ІСП)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Городецька Г. І. 
Між "тут" і "там": маргіналізація українських трудових мігрантів / Г. І. Городецька // Укр. соціум. - 2014. - № 2. - С. 7-17. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досвід міграції приносить із собою багато викликів у життя мігранта. Одним з них є відчуття культурної безпеки та ідентичність особи. Живучи в новому культурному середовищі, мігранти, порівнюючи себе з місцевим населенням, переосмислюють своє життя і себе. Як результат, їх ставлення до себе змінюється, і навіть більше цього, і змінюється їх ідентичність. Приклад українських трудових мігрантів в іспанії показує, що цей процес зачепив і їх. Цей процес, а також його вплив на їх життя простежено в даній статі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + Ф4(4УКР),32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Городецька Г. І. 
Ланцюгова міграція: "За" і "Проти" з точки зору українських мігрантів в Іспанії / Г. І. Городецька // Демографія та соц. економіка. - 2014. - № 1. - С. 203-213. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто питання особливостей ланцюгової міграції українських трудових мігрантів до Королівства Іспанії. Причини, що спонукали до міграції, та труднощі в новій країні допоможуть глибше зрозуміти міграційний досвід українців. А розбудована соціальна мережа в Іспанії та рекомендації досвіду ланцюгової міграції, зроблені українськими заробітчанами для своїх рідних та близьких, показують суб'єктивну оцінку українськими заробітчанами їх міграційного проекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4ІСП)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Городецька Г. І. 
Домашня праця очима українських трудових мігранток / Г. І. Городецька // Укр. соціум. - 2015. - № 1. - С. 124-133. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Сектор домашніх послуг став ключовим місцем роботи для більшості українських заробітчанок. З огляду на інтимність, яку несе з собою дім, трудові відносини між працедавцями та українськими мігрантками набувають особливого характеру, несхожого на трудові відносини в інших секторах ринку праці. Мігрантки стають невидимими членами сім'ї своїх працедавців, котрі переносять трудові відносини у площину "послуги" і "вдячності". Саме на темі особливостей функціонування сектору домашніх послуг і буде зосереджено увагу даної статті.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24 + У9(4УКР)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Городецька Г. І. 
Вторинний ринок праці як пункт призначення для українських трудових мігрантів в Іспанії / Г. І. Городецька // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2014. - № 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Концентрація українських заробітчан в спеціальних трудових нішах вторинного ринку праці неодноразово привертала увагу як вітчизняних так і іноземних науковців, адже українці репрезентують освічену і кваліфіковану робочу силу. Розглянуто причини залученості українців до низькокваліфікованих і низькооплачуваних секторів економіки Іспанії. Як показують результати дослідження, серед основних причин такої трудової ситуації українців постає сегментація ринку праці Іспанії, низька трансферність (відповідність) навичок українців, їх залежність від соціальної мережі співвітчизників, а також транснаціоналізм, що спонукає переглянути цілі міграційного проекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4ІСП)7 + Х911.14(4ІСП)-259(4УКР) + У9(4ІСП)247 + У9(4УКР)247

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського